Επίσκεψη του Σεβασμιωτάτου Αρχιεπισκόπου Αμερικής κ. Ελπιδοφόρου στην Θεολογική Σχολή

Την Κοσμητεία της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ επισκέφτηκε σήμερα, Τρίτη 23/01/2024, ο Σεβασμιώτατος Αρχιεπίσκοπος Αμερικής κ. Ελπιδοφόρος. Στη συνάντηση συμμετείχαν εκτός από τον Κοσμήτορα της Σχολής καθηγητή κ. Χρυσόστομο Σταμούλη, ο πρόεδρος του Τμήματος Θεολογίας καθηγητής κ. Νικόλαος Μαγγιώρος, ο πρόεδρος του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Χριστιανικού Πολιτισμού καθηγητής κ. Απόστολος Κραλίδης, όπως και μέλη του διδακτικού προσωπικού της Σχολής. Στη συζήτησε που ακολούθησε ο Σεβασμιώτατος, που ανήκει στο καθηγητικό προσωπικό της Σχολής, ενημερώθηκε από τον Κοσμήτορα για τρέχοντα θέματα της Θεολογικής Σχολής, τον γενικότερο προγραμματισμό της και την πορεία των θεολογικών πραγμάτων στον τόπο.