ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΥΠΟΔΟΧΗ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ 2023

Σήμερα, Πέμπτη 19 Οκτωβρίου 2023, τελέστηκε στο Παρεκκλήσιο της Αγίας Τριάδος στη Θεολογική Σχολή του ΑΠΘ, από τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Αλεξανδρουπόλεως,Τραϊανουπόλεως και Σαμοθράκης και απόφοιτο της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ, κ. Άνθιμο, η Ακολουθία του Αγιασμού επί τη ενάρξει του νέου ακαδημαϊκού έτους. Μετά τον Αγιασμό ακολούθησε η τελετή υποδοχής των πρωτοετών φοιτητών και η εκ μέρους της Σχολής, κατόπιν προσφοράς της Ελληνικής Βιβλικής Εταιρίας, προσφορά της τελευταίας έκδοσης της ΚΔ. Παρέστησαν ο Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής, καθηγητής κ. Χρυσόστομος Σταμούλης, ο Αναπληρωτής Πρόεδρος του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Χριστιανικού Πολιτισμού καθηγητής κ. Ιωάννης Μπάκας, μέλη ΔΕΠ των δυο Τμημάτων, λοιπό διδακτικό, τεχνικό και διοικητικό προσωπικό καθώς και οι φοιτητές.