ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΥΠΟΔΟΧΗ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ 2023

Αξιότιμες/οι Κυρίες/οι,

εκ μέρους του Κοσμήτορα της Θεολογικής Σχολής, καθηγητή κ. Χρ. Σταμούλη, σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 19 Οκτωβρίου 2023, στο πλαίσιο της έναρξης της νέας Ακαδημαϊκής χρονιάς, θα τελεστεί  Θεία Λειτουργία και Αγιασμός στον Ιερό Ναό της Σχολής στον 4ο όροφο στις 8.00 και 10.00 το πρωί αντίστοιχα και στη συνέχεια θα πραγματοποιηθεί υποδοχή των πρωτοετών φοιτητών.

Τον Αγιασμό θα τελέσει ο απόφοιτος της Σχολής  Μητροπολίτης Αλεξανδρουπόλεως, Τραϊανουπόλεως και Σαμοθράκης, κ. Άνθιμος.

Το Τμήμα Θεολογίας θα πραγματοποιήσει την υποδοχή των πρωτοετών φοιτητών του στο Αμφιθέατρο Β’ στο δεύτερο όροφο της Θεολογικής Σχολής στις 12.00.

Το Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας και Χριστιανικού Πολιτισμού θα πραγματοποιήσει την υποδοχή πρωτοετών φοιτητών του στο Αμφιθέατρο Γ’ στο δεύτερο όροφο της Θεολογικής Σχολής στις 12.00.

Παρακαλούνται οι ιερείς της Σχολής να λάβουν μέρος.