Συλλογή ανθρωπιστικής βοήθειας

Μήνυμα ενότητας και αλληλεγγύης από τους φοιτητές της Θεολογικής Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, οι οποίοι έλαβαν πρωτοβουλία συλλογής ανθρωπιστικής βοήθειας και κάλεσαν εκκλησιαστικούς και πολιτικούς φορείς να ενισχύσουν το έργο τους, με σκοπό την ανακούφιση του πόνου των χιλιάδων σεισμοπαθών συνανθρώπων μας στις χώρες της Συρίας και της Τουρκίας. Ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα των φοιτητών οι κ.κ. Στ Καλαφάτης, Υφυπουργός Μακεδονίας-Θράκης, Δ. Κούβελας, Βουλευτής, κ. Θ. Αυγέρη, Βουλευτής, κ.Ν.Παπαϊωάννου, Πρύτανης του ΑΠΘ, Ν.Παρασκευόπουλος, καθηγητής, πρ. Υπουργός, Γ. Μυλόπουλος, καθηγητής, πρ. Πρύτανης, κ. Μιχαήλ Σανίδας, Εκπρόσωπος AHEPA HJ03, Εκπρόσωποι του Αρμενικού Σταυρού Ελέους ‘’ΑΝΙ’’ Θεσσαλονίκης, καθώς και πολλοί φοιτητές.