ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΗΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΕΙΣΜΟΠΑΘΕΙΣ ΤΩΝ ΧΩΡΩΝ ΤΗΣ ΣΥΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ

Η προσφάτως ανακύψασα φονική καταστροφή στις χώρες της Συρίας και της Τουρκίας, δεν θα μπορούσε να αφήσει αμέτοχη και ασυγκίνητη την φοιτητική κοινότητα.

Ως εκ τούτου, οι φοιτητές της Θεολογικής Σχολής έλαβαν την πρωτοβουλία συλλογής ανθρωπιστικής βοήθειας και απευθύνουν έκκληση για άμεση υλική αρωγή, προς ανακούφιση του πόνου των χιλιάδων σεισμοπαθών συνανθρώπων μας και την κάλυψη των έκτακτων αναγκών αυτών.

Συγκεκριμένα συγκεντρώνονται:
– Θερμαντικά σώματα
– Κουβέρτες, μαξιλάρια
– Ξηρά τροφή
– Είδη υγιεινής
– Ρούχα για ενήλικες και μωρά
– Πάνες για υπερήλικες και μωρά
– Υπνόσακοι

Η συγκέντρωση των ειδών θα πραγματοποιηθεί από την Δευτέρα 13 έως και την Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου, κατά τις ώρες 9:00 έως 18:00, στον 4ο όροφο της Θεολογικής Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.

ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ Α. ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ
ΚΟΣΜΗΤΟΡΑΣ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ Α.Π.Θ.
ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ

CHRYSOSTOMOS A. STAMOULIS